Skip To Main Content

Honours Board

2020

  • Boys' Rugby - Seaford 7s Plate Winners
  • Boys' Rugby - Wisbech Grammar 7s Winners
  • Netball - U19 National Finalists
  • Netball - U12/U13 National Finalists
  • Tennis - Boys' Aegon National Finalists
  • Girls' Cricket - U13 County Champions 
  • Boys' Hockey - U13 National Finalists 
  • Squash - U16 National Finalists
  • Riding - National Plate Finalists

 



2019

  • Girls' Cricket - U18 National Champions
  • Girls' Cricket - U15 Essex Champions
  • Girls' Hockey - U19 National Quarter Finalists
  • Boys' Hockey - U16 Indoor Essex Champions
  • Boys' Rugby - 7s National Bowl Finalists
  • Boys' Rugby - Top 10 finish Daily Mail Trophy League
  • Showjumping - National Finalists
  • Rugby Sevens - National Bowl Finalists
  • Boys' Tennis - Senior National Finalists
  • Mixed Tennis - Senior National Finalists (3rd place)
  • Tennis - U12 Essex Champions
  • Netball - U14 North West Essex Champions
  • Netball - U11/U12 IAPS National Finalists
  • Squash - National Plate Finalists
  • Boys' Cricket - U18 Essex Champions
     


2018

  • Boys' Hockey - U13 National Finalists & Plate Winners
  • Boys' Hockey - U16 Regional Finalists
  • Boys' Hockey - U14 County Champions
  • Boys' Hockey - U11 County Champions
  • Boys' Rugby - Top 10 finish Daily Mail Trophy League
  • Boys' Rugby - U13 7s Tournament Champions
  • Netball - U12/U13 National IAPS Finalists
  • Netball - U14 North Essex Champions
  • Netball - U16 North Essex Champions
     


2017

  • Girls' Cricket - U15 National Champions (Indoor and Outdoor)
  • Girls' Hockey - U19 National Finalists
  • Girls' Hockey - U18 County Champions
  • Girls' Hockey - U14 County Champions
  • Girls' Hockey - U13 County Champions & National Finalists
  • Girls' Hockey - U11 County Champions
  • Boys' Hockey - U14 County Champions
  • Boys' Hockey - U16 County Champions
  • Netball - U14 County Champions
  • Netball - U12/U13 National IAPS Finalists
  • Boys' Rugby - U18 National Semi-Finalists
  • U13 Boys' Football - IAPS Regional Winners & National Finalists
  • Tennis - Mixed Doubles National Finalists
  • Riding - NSEA Showjumping National Finalists
     


2016

  • Girls' Hockey - U15 National Smile Cup Semi Finalists
  • Girls' Hockey - U19 National Finalists
  • Girls' Hockey - U18 County Champions
  • Girls' Hockey - U14 County Champions
  • Boys' Hockey - U16 County Champions
  • Boys' Hockey - U11 County Champions
  • Boys' Hockey - U13 County Champions
  • Boys' Hockey - U13 National Champions
  • Boys' Cricket - U18 National T20 Finalists
  • Netball - U13 IAPS Champions & National Finalists
  • Netball - U14 Third in the County
  • Tennis - Mixed Doubles National Finalists
  • Riding - NSEA Showjumping National Finalists
     


2015

  • Girls' Hockey - U14 County Champions
  • Girls' Hockey - U16 County Champions & Regional Finalists
  • Girls' Hockey - U13 IAPS National Finalists
  • Girls' Hockey - U11 County Champions
  • Boys' Hockey U16 County Champions
  • Boys' Hockey U14 County Champions & National Finalists (5th overall)
  • Boys' Hockey - U13 IAPS National Finalists & Plate Winners
  • Boys' Hockey - U11 County Champions & 3rd Place at National Finals
  • Boys' Hockey - U13 County Champions
  • Boys' Rugby U15 National Quarter Finalists
  • Girls' Cricket County Finalists
  • Girls' Netball - U12 IAPS Regional Winners & National Finalists
  • Golf - Hertfordshire Girls’ County Champion & Essex Schools' Champion
  • Golf - Girl’s Open Independent Schools Golf Champion
  • Riding - National Finalists, Individual and Team Competition
  • Riding - National Finalists, Team Competition
     


2014

  • Girls' Hockey - U16 County Champions & Regional Finalists
  • Girls' Hockey - U14 County Champions & Regional Finalists
  • Girls' Hockey - U13 County IAPS Quarter Finalists
  • Girls' Hockey - U11 County Champions & IAPS National Finalists
  • Boys' Hockey - U16 County Champions
  • Boys' Hockey - U14 County Champions
  • U13 National Athletics Champion - Discus
  • U12 Netball – National Finalists
  • U11 Netball – National Finalists
  • Showjumping - Regional Champions & National Finalists